آلن وایسلبرگ مدیر مالی سابق سازمان ترامپ به خاطر نقشش در طرح تقلب مالیاتی 15 ساله مجرم شناخته شد.

ویسلبرگ در دادگاه روز پنجشنبه در پاسخ به این سوال که آیا او به انتخاب خودش مقصر است، گفت: “بله، افتخار شماست”.

ویسلبرگ به 15 جنایت اعتراف کرد و اعتراف کرد که در پرداخت مالیات 1.7 میلیون دلاری از جمله امتیازات لوکس مانند اجاره و خدمات آب و برق برای یک آپارتمان در منهتن، اجاره یک جفت ماشین مرسدس بنز و شهریه مدرسه خصوصی برای نوه‌هایش کوتاهی کرده است.

او اعتراف کرد که این مزایا را از حسابدار خود پنهان کرده تا درآمد خود را کم گزارش کند و عمداً درآمد حاصل از اظهارنامه مالیاتی شخصی خود را حذف کرده است.

ویسلبرگ با لحنی آرام و به سختی قابل شنیدن به یک سری سؤالات خاص درباره این طرح از سوی قاضی پاسخ داد و مکرراً گفت: «بله، افتخار شما».

به عنوان بخشی از این معامله، او نزدیک به 2 میلیون دلار مالیات معوقه، بهره و جریمه پرداخت خواهد کرد و از هر گونه حق درخواست تجدیدنظر چشم پوشی خواهد کرد.

یک شهر، یک شهرستان، یک ایالت و کشور: نحوه پیگیری مسائل حقوقی ترامپیک شهر، یک شهرستان، یک ایالت و کشور: نحوه پیگیری مسائل حقوقی ترامپ

قاضی خوان مرچان گفت که وایسلبرگ پس از محاکمه سازمان ترامپ محکوم خواهد شد. او گفت که توافق بر سر یک حبس پنج ماهه است که به دنبال آن پنج سال حبس مشروط خواهد بود. قاضی به وایسلبرگ اخطار داد در صورتی که وی تمام شرایط توافقنامه را برآورده نکند، “من آزادم هر گونه حکم قانونی را که در مورد شما شامل حبس از 5 تا 15 سال باشد، اعمال کنم.”

این ادعا او را در تضاد با سازمان ترامپ قرار می دهد، جایی که او به مدت 40 سال در آن کار می کرد، و شهادت او می تواند به شرکت آسیب برساند، اگر طبق برنامه در ماه اکتبر در مورد اتهامات مالیاتی مرتبط محاکمه شود.

نیکلاس گراوانته جونیور، وکیل ارشد وایسلبرگ، در بیانیه ای گفت که وایسلبرگ از اینکه این تصمیم را پشت سر گذاشته است خوشحال است.

آقای ویسلبرگ در یکی از سخت‌ترین تصمیم‌های زندگی‌اش، امروز تصمیم گرفت برای پایان دادن به این پرونده و کابوس‌های حقوقی و شخصی چند ساله‌ای که برای او و خانواده‌اش ایجاد کرده، اعتراف کند. گراوانته گفت. او به جای اینکه احتمال 15 سال زندان را به خطر بیندازد، با 100 روز خدمت موافقت کرده است.

سخنگوی سازمان ترامپ در بیانیه‌ای که پنج‌شنبه به سی‌ان‌ان ارائه شد، گفت: «با این حال، دو شرکت ترامپ که منهتن DA آنها را هدف قرار داده است، به این دلیل ساده که هیچ اشتباهی انجام نداده‌اند، درخواستی نخواهند کرد. در نتیجه، ما اکنون مشتاقانه منتظریم که روز خود را در دادگاه برگزار کنیم، که بسیار جالب است که برای 24 اکتبر برنامه ریزی شده است – درست چند روز قبل از انتخابات میان دوره ای.

در ادامه این بیانیه، آلن وایسلبرگ، “مردی خوب و شریف” که “از سوی مجریان قانون، به ویژه دادستان منطقه منهتن مورد آزار و اذیت، آزار و اذیت و تهدید قرار گرفته است”، همه در تلاش برای جلب رئیس جمهور سابق است.

ویسلبرگ به شدت به خانواده ترامپ وفادار بوده است و از سال 1973 برای آنها کار کرده است. با این حال، حتی با ارائه شهادت علیه شرکت وایسلبرگ، هیچ یک از اعضای خانواده ترامپ که متهم به هیچ تخلفی نبوده اند، درگیر نخواهد شد. اگر سازمان ترامپ مجرم شناخته شود، می‌توان مالیات و جریمه‌ها را بازپرداخت کرد، اما هیچ فردی به زندان نخواهد رفت.

آلوین براگ، دادستان منطقه منهتن در بیانیه ای گفت: «امروز آلن وایسلبرگ در دادگاه اعتراف کرد که از موقعیت خود در سازمان ترامپ برای سرقت از مالیات دهندگان و ثروتمند شدن خود استفاده کرده است. این توافقنامه به طور مستقیم سازمان ترامپ را در طیف گسترده ای از فعالیت های مجرمانه دخیل می کند و وایسلبرگ را ملزم می کند که در محاکمه آتی علیه این شرکت شهادت ارزشمندی ارائه دهد. براگ گفت: ما مشتاقانه منتظر اثبات پرونده خود در دادگاه علیه سازمان ترامپ هستیم.

ویسلبرگ احتمالا در جزیره Rikers، زندان بدنام شهر نیویورک خدمت خواهد کرد. با توجه به رفتار خوب، یک سوم مجازات ممکن است لغو شود، به این معنی که وایسلبرگ ممکن است حدود 100 روز پشت میله های زندان بگذرد. هیچ یک از اتهامات وایسلبرگ حبس اجباری ندارد، اما جدی ترین اتهام حداکثر 15 سال حبس دارد.

دادستان جاشوا استینگلاس در این جلسه گفت که اگر وایسلبرگ به همه تعهدات خود عمل نکند، محکومیت به زندان ایالتی را توصیه خواهند کرد.

دفتر دادستانی منطقه منهتن در تابستان گذشته اتهامات مالیاتی را اعلام کرد زیرا بر وایسلبرگ برای همکاری علیه ترامپ در تحقیقات گسترده در مورد اینکه آیا سازمان ترامپ و مدیران ارشد آن برای دریافت وام، بیمه و مزایای مالیاتی صورت‌های مالی گمراه‌کننده ارائه کرده‌اند یا خیر، اعلام کرد. در این تحقیقات هیچ اتهامی مطرح نشده است، که به گفته دادستانی همچنان ادامه دارد.

ویسلبرگ در آن تحقیقات جنایی با دادستان های نیویورک همکاری نمی کند.

اعتراف به گناه دو ماه قبل از محاکمه وایسلبرگ و یک هفته پس از رد درخواست قاضی ایالت نیویورک برای رد کیفرخواست انجام شد.

ترامپ به حقوق متمم پنجم استناد می‌کند، اما در حین استیضاح به دادستان کل نیویورک ضربه می‌زندترامپ به حقوق متمم پنجم استناد می‌کند، اما در حین استیضاح به دادستان کل نیویورک ضربه می‌زند

نمایندگان سازمان ترامپ هرگونه تخلف را رد کرده اند. ترامپ این تحقیقات را با انگیزه سیاسی خوانده است. هیچ مدیر اجرایی دیگری در پرونده مالیاتی متهم نشد و ترامپ، دونالد ترامپ جونیور، اریک ترامپ و ایوانکا ترامپ به هیچ تخلفی متهم نشدند.

سازمان ترامپ به 10 فقره و وایسلبرگ با 15 فقره جنایت در ارتباط با طرحی ادعایی که به سال 2005 کشیده شده بود “برای جبران خسارت به وایسلبرگ و دیگر مدیران سازمان ترامپ به شیوه ای “خارج از کتاب” متهم شد.

افراد کمی از جمله وایسلبرگ وجود دارند که بتوانند چگونگی تصمیم گیری در سازمان ترامپ را توضیح دهند و شهادت او بینش هایی را در دادگاه ارائه می دهد.

ویسلبرگ روز پنجشنبه اذعان کرد که این طرح با جفری مک‌کانی، کنترل‌کننده قدیمی سازمان ترامپ انجام شده است.

افرادی که قبلاً با این موضوع آشنا بودند به سی ان ان گفتند که مک کانی که به وایسلبرگ گزارش داد، برای شهادت خود در برابر هیئت منصفه مصونیت گرفت. در کیفرخواست از وی به عنوان یکی از شرکای جرم نام برده شده است.

اعتراف به گناه ویسلبرگ در یک دوره حقوقی دراماتیک برای ترامپ صورت می‌گیرد که هفته گذشته در جلسه تحقیقات مدنی دادستان کل نیویورک، بر حق خود در اصلاحیه پنجم تاکید کرد و از پاسخ دادن به صدها سوال در مورد صورت‌های مالی سازمان ترامپ خودداری کرد.
این امر دو روز پس از آن صورت گرفت که اف‌بی‌آی حکم بازرسی را در اقامتگاه شخصی ترامپ در مارآلاگو در فلوریدا به عنوان بخشی از تحقیقات جنایی در مورد رسیدگی به سوابق ریاست‌جمهوری، از جمله اسناد طبقه‌بندی شده، اجرا کرد.

این داستان با پیشرفت های اضافی به روز شده است.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

تماس با ما