اسرائیل فلسطین به زودی به «ابتکارات معنادار» برای معکوس کردن مسیر فعلی نیاز است

تور ونسلند سفیران را در مورد تخلفات متعددی از جمله “فشار فزاینده” بر فلسطینی ها برای ترک خانه های خود و برنامه هایی برای ساخت پایگاه های جدید به روز کرد.

فقدان یک روند صلح معنادار برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و حل مناقشه به وخامت خطرناک در سراسر OPT دامن می زند. [Occupied Palestinian Territory]به ویژه در کرانه باختری و ایجاد این تصور که مناقشه غیرقابل حل است.»

“وضعیت خشونت دائمی”

نماینده سازمان ملل یادآور شد که قطعنامه 2334 قبل از فهرست کردن طیف گسترده ای از حملات انجام شده در کرانه باختری و غزه که اکثریت قریب به اتفاق آنها منجر به کشته یا زخمی شدن فلسطینی ها شدند، خواستار “گام های فوری برای جلوگیری از خشونت علیه غیرنظامیان” شد. .

او گفت: «من به ویژه از اینکه کودکان همچنان به طور گسترده کشته و مجروح می شوند، وحشت دارم. “کودکان هرگز نباید هدف خشونت قرار گیرند یا در معرض آسیب قرار گیرند.”

او گفت که اسرائیل تنها زمانی باید از نیروی کشنده استفاده کند که «به شدت اجتناب‌ناپذیر برای محافظت از زندگی باشد»، باید تمام مرگ‌ها یا جراحات ناشی از آن را به‌طور کامل بررسی کند و «مسئولان را مسئول بداند».

او گفت: «دیگر نمی توان مذاکرات را برای مدت نامحدود به تعویق انداخت. ونزلند ادامه داد و مشاهده کرد که مسیر کنونی به سمت “وضعیت دائمی خشونت و درگیری” پیش می رود.

معکوس کردن “روندهای منفی”

از آنجایی که قطعنامه 2334 همچنین خواستار اقدامات فوری برای “معکوس کردن روندهای منفی… به خطر انداختن راه حل دو کشوری” است، او برخی از تحولات مثبت را توصیف کرد، از جمله در 7 ژوئیه که رئیس جمهور عباس و گانتز وزیر دفاع در رام الله ملاقات کردند و روز بعد. هنگامی که رئیس جمهور اسرائیل هرتزوگ و نخست وزیر لاپید با رئیس جمهور عباس تلفنی صحبت کردند.

و بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در جریان سفر ماه جولای خود به اسرائیل و OPT، کمک 100 میلیون دلاری به شبکه بیمارستانی اورشلیم شرقی را اعلام کرد. 201 میلیون دلار برای آژانس امداد آوارگان فلسطینی سازمان ملل متحد، آنروا، و 15 میلیون دلار برای رفع ناامنی غذایی.

علاوه بر این، اسرائیل حدود 16000 مجوز کارگری و سایر مجوزهای تجاری برای فلسطینیان در غزه صادر کرد و حقوق اجتماعی طبق قوانین کار اسرائیل را به کارگرانی که از نوار غزه وارد می‌شوند تعمیم داد.

نگرانی های اصلی

نماینده سازمان ملل متحد ۱۵ عضو شورا را از نگرانی‌های دبیرکل درباره ادامه گسترش شهرک‌سازی در کرانه باختری اشغالی آگاه کرد.

او تصمیم دادگاه عالی میتسپه کرمیم را که می تواند یک سابقه قانونی برای پاسگاه های اضافی و تخریب و مصادره اموال متعلق به فلسطینیان باشد، برجسته کرد.

وی همچنین به تلفات غیرنظامیان در اثر تشدید اخیر در غزه اشاره کرد. پرتاب بی رویه راکت توسط ستیزه جویان فلسطینی. و وخامت اوضاع امنیتی در کرانه باختری اشغالی.

او همچنین نگرانی دبیرکل سازمان ملل را از این که «مسیر منفی فعلی» ساختار اجتماعی-اقتصادی و نهادسازی را که تشکیلات خودگردان فلسطین را برای تشکیل کشور نهایی آماده کرده است، به خطر انداخته است.

در عین حال، دبیرکل از گزارش نماینده ویژه در 22 سپتامبر در مورد بسته جامع “گام های افزایشی، بادوام و معنی دار” که طرف ها و شرکای آنها باید برای رسیدگی به وضعیت فعلی و تقویت تشکیلات خودگردان فلسطین بردارند، استقبال کرد. و هدف صلح پایدار را پیش ببرند.

تور ونسلند، هماهنگ کننده ویژه روند صلح خاورمیانه، نشست شورای امنیت را در مورد وضعیت خاورمیانه، از جمله مسئله فلسطین، توضیح می دهد.

عکس سازمان ملل/ آریانا لیندکوئیست

تور ونسلند، هماهنگ کننده ویژه روند صلح خاورمیانه، نشست شورای امنیت را در مورد وضعیت خاورمیانه، از جمله مسئله فلسطین، توضیح می دهد.

“ابتکارات معنادار”

در پایان آقای ونزلند بر نیاز به “ابتکارات معنادار” برای معکوس کردن مسیر فعلی تاکید کرد و افزود: “آنها به سرعت مورد نیاز هستند”.

وی گفت: اسرائیلی ها و فلسطینی ها باید تعیین کنند که آینده را چگونه تصور می کنند.

وی در پایان گفت: «پایان دادن به اشغالگری و تحقق راه حل دو کشوری باید تلاش‌های جمعی ما را هدایت کند» و قول داد که «به طور فعال در پیشبرد این اهداف با رهبران اسرائیل و فلسطین و با شرکای بین‌المللی و منطقه‌ای کلیدی درگیر باشیم».

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما