«اسنپی گیلمور» چگونه الیزر پل گیندیری به یک حس ویروسی TikTok تبدیل شدCNN

وقتی برای اولین بار گلف را امتحان کردم، چیزی در مورد تاب معمولی الیزر پل گیندیری درست نبود.

ناراحت بود، دستش را تنظیم کرد. راه حل او، به معنای واقعی کلمه، زندگی او را به تنهایی تغییر داد.

پل گیندیری به سی ان ان گفت: «این یک لحظه بود (که) از ناکجاآباد بیرون آمد. “من آن را در یک دست گرفتم و واقعاً احساس راحتی و تکان می دادم. من مثل “یک دقیقه صبر کن، بگذار این را امتحان کنم.”

حالا که به آن فکر می کنم، می گویم، چه چیزی مرا وادار به انجام این کار کرد؟ این خداست. خداوند استعدادی را به من عطا کرد که از ناکجاآباد به وجود آمد.»

پل گیندیری در حالی که چوب را بالای سرش می چرخاند، به سمت سه راهی بالا رفت و یک رانندگی ویرانگر را در آسمان شب آریزونا له کرد. کیو در میان دوستان ناظر در محدوده رانندگی، از جمله کسی که به تازگی آن لحظه را در دوربین ثبت کرده بود، آرواره های خود را رها کرد.

این فیلم با استانداردهای سینمایی فاصله زیادی داشت، و پل گیندیری در همان شب هنگام ارسال کلیپ در حساب جدید خود در TikTok، به سختی به آن فکر کرد.

صبح روز بعد، با صدای وزوز تلفنی که با اعلان‌ها روشن می‌شد، از خواب بیدار شد. در طول شب، این ویدیو به 1.5 میلیون بازدید رسید.

آن فوریه 2021 بود. یک سال و نیم بعد، پل گیندیری یکی از افراد دارای گواهینامه TikTok است که اعداد نامزدی را به اندازه تاب یک دست خود نشان می دهد.

با 1.9 میلیون فالوور و بیش از نیم میلیارد بازدید، این جوان 22 ساله با تغییرات فزاینده ای جسورانه و خلاقانه از تکنیک غیرمتعارف خود، موفقیت های ویروسی را پشت سر گذاشت.

پل گیندیری گفت: “من فکر می کنم این فقط منحصر به فرد بودن آن است و چیز جدیدی برای گلف است.” “شما چیزهای مشابه را بارها و بارها می بینید، خسته کننده می شود. بنابراین، وقتی مردم آن را دیدند، اینطور گفتند: “چه جهنمی؟”. آنها هرگز چنین چیزی ندیده اند.»

پل گیندیری آماده پرواز می شود.

نام اکانت، اسنپی گیلمور، پس از آن که یکی از دوستان توصیه کرد که یک انتها را در نوسان قرار دهد، متولد شد. این نام اشاره ای به کمدی سال 1996 «هپی گیلمور» است که آدام سندلر را به عنوان یک ستاره شکست خورده هاکی روی یخ می بیند که تبدیل به گلف باز حرفه ای شده است – با کمک یک نوسان رادیکال و پررونق.

آرام آن را زمزمه کنید، اما پل گیندیری قبل از ترکیب این تکنیک با تکنیک خود هرگز این کلاسیک کالت را ندیده بود. طبیعتاً این به سرعت اصلاح شد و پل گیندیری به زودی با کریستوفر مک‌دونالد که نقش آنتاگونیست فیلم شوتر مک‌گاوین را بازی می‌کرد، ملاقات کرد تا مهارت‌های خود را به رخ بکشد.

پل گیندیری که مک‌دونالد را در تلاشی چشمگیر با یک دست مربیگری می‌کرد، گفت: «عالی بود. “مرد واقعاً خوبی، ما خیلی خوشحال شدیم.”

ملاقات با هپی، سندلر در زندگی واقعی همچنان در لیست سطل باقی می‌ماند، از این‌رو پل گیندیری می‌تواند از همنام خود به‌خاطر دورنمای نمادینی که فاصله پرتاب‌های او را افزایش داده تشکر کند. او گفت که به طور متوسط ​​250 یارد، بهترین ضربه یک دست او 330 یارد پرواز کرد.

این میانگین تنها 50 یارد کمتر از میانگین 299.6 یارد در تور PGA در این فصل است، زیرا کامرون چمپ با 321.4 یارد پیشتاز است.

بیشتر بخوانید: ظهور شهاب‌سنگ برندان لاولور، شماره جهانی 1 گلف باز معلول

پل گیندیری تکنیک خود را به چندین بازیکن تور، از جمله بازیکن افسانه ای برایسون دچمبو، به نمایش گذاشته است. طولانی ترین راننده تور 2021 هنگام ملاقات این زوج در ماه مه حیرت زده به نظر می رسید و پل گیندیری گفت که این یک واکنش رایج در بین حرفه ای ها است.

او افزود: «آنها در تلاش بودند تا بفهمند من چگونه این کار را انجام می دهم. “من با چند بازیکن PGA Tour آشنا شده ام و آنها فقط به من می گویند کاری که انجام می دهم دیوانه کننده است، و من فقط باید به کاری که انجام می دهم ادامه دهم.”

بازیکنان حرفه ای از تکنیک اسنپی حیرت زده شده اند.

به طور باورنکردنی، پل گیندیری حتی از توپ زدن با یک دست استفاده می‌کرد، اگرچه از آن زمان به‌منظور تسلط بر هر دو دست و بهبود بهترین 76 راند شخصی‌اش، که کاملاً با یک دست به دست آورد، به تمرین دو دستی معمولی روی آورد. این بهترین دو دست فعلی او – شش بر 77 کارت در هفته گذشته – با سکته مغزی.

با این حال، ستاره رسانه‌های اجتماعی اهدافی فراتر از جاده‌های آزاد را دنبال می‌کند. پل گیندیری که یک فوتبالیست مشتاق و هوادار منچستریونایتد است، رویای پیروی از بت خود، کریستیانو رونالدو را دارد.

پل گیندیری تکنیک قرار دادن یک دست خود را به نمایش می گذارد.

پل گیندیری پس از ترک خانواده خود در نیجریه برای نقل مکان به تنهایی به منطقه خلیج سانفرانسیسکو در سال 2017، به مدت دو سال برای کالج کنترا کوستا بازی کرد. ورود به بازی نیمه حرفه ای به دلیل شیوع بیماری همه گیر کوتاه شد و تعقیب فوتبال با انتقال به آریزونا کند شد، اما او مصمم است از جایی که امسال را ترک کرد ادامه دهد.

بیشتر بخوانید: دانش آموز تاریخ ساز گلف: زندگی دوگانه پرهیجان 15 ساله Ratchanon ‘TK’ Chantananuwat

و در حالی که او ممکن است هیچ ترفندی به اندازه یک تاب یک دست غیر متعارف در آستین خود نداشته باشد، انعطاف پذیری ورزشی او تا زمین فوتبال گسترش می یابد.

او گفت: «من واقعاً با هر دو پا خوب هستم. مردم نمی‌دانند که من چپ‌پا هستم یا راست‌پا، بنابراین حدس می‌زنم این کار کوچک من باشد.

با این حال، حتی زمانی که او این آرزوها را با کالج کنار می‌گذارد، به نظر می‌رسد که تعهدات نابسامان او به گلف ادامه خواهد داشت. یک سال و نیم بعد از آن عصر سرنوشت ساز در میدان، پل گیندیری مثل همیشه مصمم است که مردم را برای شروع بازی تشویق کند، به خصوص کسانی که تکرار تاب معمولی برای آنها ممکن است دشوار باشد – مانند افراد قطع عضو یا افراد مبتلا به او گفت که معلولیت است.

او گفت: “خیلی ها هستند… که فکر می کنند نمی توانند گلف بازی کنند و دیدن کاری که من انجام می دهم، دید کاملا متفاوتی را به بازی می دهد.” نه تنها این، من افرادی را می‌آورم که هرگز به گلف علاقه نداشتند. آنها کار من را دیدند و گفتند: “اوه، این واقعا عالی است، من در واقع می خواهم به آن ضربه بزنم.”

“اگر آن شب هرگز به میدان نمی رفتم، آن چیزی که امروز هستم نبودم، بنابراین من را ادامه می دهد و خوشحالم می کند.”

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.