اورشلیم: پلیس اسرائیل می‌گوید یک کشته بر اثر انفجار در ایستگاه اتوبوس و تقاطع راموت


اورشلیم
CNN

به گفته سخنگوی پلیس اسرائیل و خانواده این نوجوان، دو انفجار اورشلیم را بامداد چهارشنبه به لرزه درآورد که در نتیجه یک “حمله تروریستی ترکیبی” یک نوجوان کشته و بیش از ده ها نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته این سخنگوی، اولین انفجار در ساعت 7:06 صبح در یک ایستگاه اتوبوس در نزدیکی ورودی اورشلیم رخ داد که در آن حداقل 11 نفر زخمی شدند، از جمله یک نوجوان که بعدا جان باخت.

پلیس افزود: پس از انفجار دوم تقریباً نیم ساعت بعد در تقاطع راموت شهر، در ساعت 7:30 صبح، سه نفر با جراحات جزئی تخلیه شدند.

سخنگوی پلیس گفت: تحقیقات اولیه نشان داد که مواد منفجره در هر دو محل انفجار جاسازی شده بود و جستجو برای یافتن مظنونان ادامه دارد.

خانواده وی به رسانه های محلی گفتند که فرد کشته شده یک جوان 16 ساله به نام آریه شچوپک بود. این خانواده گفت که شچوپک دانش آموز یک مدرسه مذهبی یهودی یشیوا بود و در محله هار نوف در اورشلیم زندگی می کرد.

در انفجار چهارشنبه یک اتوبوس آسیب دید.

محل انفجار در نزدیکی یک ایستگاه اتوبوس در تقاطع Givat Shaoul، در نزدیکی خروجی از شهر اورشلیم تصویر شده است.

در محل اولین انفجار، تصاویر نشان می‌دهد که آوار روی زمین پخش شده و یک اتوبوس پارک شده با سوراخ‌هایی در شیشه جلوی آن سوراخ شده است. نرده های فلزی اطراف ایستگاه اتوبوس نیز آسیب دیده و منطقه محاصره شده است.

دو امدادگر از Magen David Adom، وابسته به صلیب سرخ اسرائیل، گفتند وقتی به ایستگاه اتوبوس رسیدند دو مجروح به شدت زخمی را دیدند که روی زمین افتاده بودند.

آنها گفتند: «ما در ایستگاه MDA در ورودی شهر بودیم که صدای انفجار بزرگی را شنیدیم. ما بلافاصله در تعداد زیادی از جمله آمبولانس، MICU (واحد مراقبت های ویژه سیار) و مدیسایکل به محل حادثه رفتیم.

دو مجروح به شدت در همان نزدیکی دراز کشیده بودند، یک جوان 16 ساله در ایستگاه اتوبوس و یک جوان 45 ساله در پیاده رو.

رافائل پوچ، سخنگوی یونایتد هاتزاله اینترنشنال، یک گروه داوطلب پزشکی، به سی ان ان گفت که اولین پاسخ دهندگان جراحات مختلفی از جمله برخی از خود انفجار را مشاهده کردند. پوچ گفت که دیگران بر اثر اصابت ترکش خودروهای آسیب دیده و همچنین میخ و بلبرینگ زخمی شدند – که نشانه بارز “بمب هایی است که برای ایجاد وحشت منفجر می شوند.”

نیروهای امنیتی یکی از مناطقی را که روز چهارشنبه در اثر انفجار در اورشلیم به لرزه در آمد، بازرسی کردند.

“این چیزی بسیار غم انگیز است و چیزی است که ما مدت زیادی است که ندیده ایم. و ما امیدواریم که این به یک روال یا یک وضعیت عادی تبدیل نشود.” پوچ گفت. همه باید بتوانند در یک روز عادی و بدون نگرانی سر کار بروند.

سفارت آمریکا در اورشلیم با انتشار پستی در توییتر، حملات تروریستی امروز به اماکن عمومی را به شدیدترین وجه ممکن محکوم کرد.

سفارت آمریکا نوشت: «تروریسم بن‌بستی است که مطلقاً هیچ کاری را انجام نمی‌دهد.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel