این یک فصل ردبول بوده است

فرمول 1 به نمایشگاه جاده ای ردبول تبدیل شده است.

این مسابقات هر پنج گرندپری این فصل را برده است، چهار تای آنها یک تا دو پایان، و 224 امتیاز از 235 امتیاز ممکن به دست آورده است.

مکس ورشتاپن قهرمان ردبول پس از پیروزی در گرندپری میامی علیرغم شروع رتبه نهم، گفت: “این مزیت سرعت مسابقه، به نظر من، در حال حاضر بسیار بزرگ است.”

ردبول در چهار مسابقه حداقل 20 ثانیه از بهترین تیم بعدی جلو افتاده است – در دیگری، در استرالیا، مسابقه پشت خودروی ایمنی که زمین را جمع کرده بود، به پایان رسید.

خودروی ردبول که RB19 نامیده می شود، تکامل یافته RB18 برنده عنوان آن است که در اوایل فصل مشکلات وزن و کم فرمانی داشت که برطرف شد.

کریستین هورنر، مدیر تیم ردبول گفت: این بهترین شروعی است که داشته ایم. “ما احساس می کنیم گام خوبی از RB18 به RB19 برداشته ایم، مرحله ای که شما انتظار دارید.”

ورشتاپن که به دنبال سومین عنوان قهرمانی متوالی است، 14 امتیاز از هم تیمی خود سرجیو پرز برتری دارد. او دو برد در مقابل سه برد ورشتاپن دارد.

ورشتاپن محبوبیت قاطع قهرمانی است و پرز در واقع تنها رقیب اوست. فصل گذشته ورشتاپن در 15 مسابقه پیروز شد و پرز در دو مسابقه. فرناندو آلونسو از استون مارتین، در رده سوم، در حال حاضر 44 امتیاز کمتر از ورشتاپن است.

آلونسو در میامی گفت که تمرکز اصلی ما، صادقانه بگویم، فقط نگاه کردن به عقب و تلاش برای تحت کنترل نگه داشتن مرسدس و فراری در مسابقات قهرمانی سازندگان است.

این فقط دو نفر را برای عنوان قهرمانی باقی می گذارد و هورنر مطمئن است که اختلافی بین رانندگانش وجود نخواهد داشت.

هورنر در مورد داشتن دو راننده مدعی عنوان گفت: “من فکر می کنم که این یک مشکل لوکس است، اول از همه.” “من فکر می کنم هر مدیر تیمی در پیت لین امیدوار است که چنین مشکلی داشته باشد.

“نکته کلیدی این است که اطمینان حاصل شود که پارانویا وارد نمی شود و با هر دو راننده یکسان رفتار می شود. شما برای ایجاد برابری به دردسر می افتید، تا جایی که هر آخر هفته چه کسی اول از گاراژ بیرون می رود، می دانید، متناوب می شود. حتی در توضیحات متناوب این که چه کسی اول صحبت می‌کند.»

در آخرین مسابقه در میامی، این زوج استراتژی‌های مختلف تایر را اجرا کردند که منجر به نبردی در مسیر شد که در آن ورشتاپن پیروز شد.

ورشتاپن گفت: ما می دانیم که در مسابقه آزاد هستیم. “البته، مهمتر از همه این است که ما دست نزنیم.”

پرز گفت که آنها باید تیم را جلوتر از خودشان قرار دهند.

او گفت: “ما فقط دو راننده هستیم، اما افراد زیادی در خانه کار می کنند و واقعا سخت کار می کنند، ما باید احترام بگذاریم.”

مزیت ردبول توسط رقبای مورد انتظارش، مرسدس و فراری، کمک کرده است. هورنر گفت: «فکر می‌کنم ما را متعجب می‌کند که بقیه در مقایسه با سال گذشته کمتر تحویل داده‌اند.

مرسدس که از سال 2014 تا 2021 موفق به کسب 8 عنوان متوالی سازنده شد، در سال 2022 به مقام سوم سقوط کرد. W13 آن با جهش مزمن خودرو از ریل خارج شد و زمانی که این مشکل برطرف شد، مرسدس شروع به استخراج عملکرد بهتر کرد. این امر باعث شد تا تیم در هنگام توسعه ماشین بعدی خود، W14، مفهوم طراحی خود را حفظ کند. با این حال، در همان اوایل مسابقه اول در بحرین، مرسدس متوجه شد که این خودرو در زمانی که به حداکثر فشار داده می شود، عملکرد خوبی ندارد.

توتو وولف، مدیر تیم مرسدس، گفت که بحرین یکی از “بدترین روزهای مرسدس در مسابقات” بود و افزود که W14 “بدون سرعت در جلو، راست و مرکز” بود، زیرا تقریباً یک ثانیه در هر دور کندتر از ردبول بود. در میامی، ولف W14 را با توجه به ناهماهنگی آن “سمی” توصیف کرد.

سپس تیم مدیر فنی سابق خود، جیمز آلیسون را به جای مایک الیوت که مدیر فنی ارشد شد، بازگرداند.

مرسدس بنز با 128 امتیاز کمتر از ردبول و با یک پایان روی سکو سوم است.

فراری نیز یک فصل هیجان انگیز را پشت سر گذاشته است.

یک رئیس تیم جدید استخدام کرد و فردریک واسور را از آلفارومئو ریسینگ به خدمت گرفت، اما ماشین فراری، SF-23، که طراحی آن قبل از انتصاب واسور بود، بی مزه بوده است و تیم در رتبه چهارم قرار دارد.

فراری از تخریب زیاد لاستیک، ناهماهنگی با استفاده از لاستیک و حساسیت باد رنج می برد. قابلیت اطمینان آن نیز ناقص بوده است، با خرابی موتور، راننده آن چارلز لکلرک مجبور به بازنشستگی در بحرین شد، که طبق قوانین FIA، موقعیت شروع او در عربستان سعودی را جریمه کرد. لکلرک، نایب قهرمان دوردست ورشتاپن در سال 2022، هفتمین امتیاز با 85 امتیاز کمتر از ورشتاپن است.

لکلرک گفت: «چیزی که ما کم داریم ثبات در ماشین است. حتی از گوشه‌ای به گوشه‌ای هم نیست، فقط در همان گوشه است که می‌توانم تعادل بزرگی در بیش فرمانی داشته باشم و سپس تعادل بزرگی در زیر فرمان داشته باشم. این فقط به عنوان یک راننده برای به دست آوردن اعتماد به نفس بسیار دشوار است.”

فراری و مرسدس خودروهای خود را ارتقا داده‌اند، اما هنوز از راه‌حل دقیق آن مطمئن نیستند.

ولف گفت: ما باید انتظارات خود را مدیریت کنیم. من در 15 سال حضورم در فرمول 1 هرگز ندیدم که یک گلوله نقره ای معرفی شود، جایی که شما ناگهان قفل نیم ثانیه عملکرد را باز کنید.”

ردبول نیز ثابت نخواهد ماند و به تنظیم خودروی خود ادامه می دهد.

هیچ تیمی در هر گرندپری در یک فصل برنده نشده است، اما مک لارن تقریباً در سال 1988 موفق شد، در 15 مسابقه از 16 مسابقه آن فصل پیروز شد، یعنی 94 درصد درصد برد.

البته ردبول 100 درصد است، اما مسابقات زیادی تا پایان فصل در ابوظبی در ماه نوامبر باقی مانده است.

“موفقیت های بزرگ می تواند به سرعت حاصل شود. ما یک ماشین عالی، یک تیم عالی، دو راننده عالی داریم.» هورنر در حالی که مکث کرد، گفت. “میدونی، هنوز راه زیادی در پیش هست.”

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما