برای خلیج تامپا، پیروزی بر رنجرز در فرصتی مناسب می‌آید

تامپا بی لایتنینگ پس از شکست کامل توسط رنجرز و باخت در دو بازی اول سری فینال‌های کنفرانس شرق، مانند تیمی به نظر می‌رسید که توسط نسخه جوان‌تری از خودش غرق شده است.

اما ساده لوحانه بود اگر فکر کنیم که لایتنینگ، برنده دو جام گذشته استنلی، بی سر و صدا کنار می رود. این تیم مملو از ستارگانی مانند مرکز استیون استامکوس است و دارای کهنه‌سربازان جنگ‌زده است، از جمله مدافع ویکتور هدمن و دروازه‌بان آندری واسیلوسکی، که هدایت NHL را در هر یک از پنج سال گذشته در فصل عادی برنده شده است.

در تامپا، فلوریدا، پس از دو بازی سری، لایتنینگ تیم تهاجمی‌تر و سریع‌تر در بازی 3 بودند. در روز یکشنبه، آنها رنجرز را 3-2 شکست دادند، با نتیجه 51-30 از رنجرز پیشی گرفتند و یک امتیاز را پاک کردند. کسری دو گل و جان دادن به تلاش آنها برای کسب یک جام استنلی دیگر.

اوندری پالات که دومین گل‌های پلی آف تاریخ لایتنینگ را به ثمر رسانده است، برنده بازی را در 42 ثانیه مانده به خاک سپرد و یک پاس زیبا از نیکیتا کوچروف گرفت و آن را از کنار دست چپ دستکش ایگور شسترکین شلیک کرد.

لایتنینگ به وضوح انرژی بیشتری داشت و در مقابل هواداران خود بازی می‌کرد، وینگرهای بااستعدادشان در مقابل رنجرز قرار می‌گرفتند و واسیلوسکی بسیار تیزتر از او در نیویورک به نظر می‌رسید.

پالات پس از بازی در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: “ما دوست داریم اینجا بازی کنیم و امیدوارم بازی بعدی را نیز ببریم.”

رنجرز پس از برتری با دو گل در جاده، خشمگین شد. کریس کریدر، تنها بازیکنی که از آخرین حضور رنجرز در فینال کنفرانس در سال 2015 باقی مانده بود، مسئولیت برنده بازی لایتنینگ را بر عهده گرفت و گفت که از موقعیت خارج شده و فرصتی را برای مهار ضربه از دست داده و باید منطقه را پاک کند. . او می‌گفت: «من به شدت نگاه می‌کردم در کنفرانس خبری پس از بازی گفت.

لایتنینگ بازی را با سنجاق کردن رنجرز در منطقه خود برای کشش های طولانی شروع کرد و آنها به اندازه مدیسون اسکوئر گاردن توپ را از دست ندادند. واسیلوسکی در اولین بازی، سه سیو سریع روی رنجرز انجام داد، همگی با پد سمت چپ خود، تا رنجرز را از اسکوربورد دور نگه دارد و تامپا بای، خط بالای رنجرز متشکل از کرایدر، میکا زیبا نژاد و فرانک واترانو را خنثی کرد.

اما رنجرز به لطف شسترکین در برابر یورش لایتنینگ ایستادگی کرد، او هر 15 شوت لایتنینگ به سمت دروازه را متوقف کرد، از جمله ضربه ای که کوچروف از محوطه جریمه بیرون زده بود و قبل از اینکه شوت او زده شود، یک پاس بلند از مدافع رایان مک دونا گرفت. گذشته از.

پس از اولین بازی بدون گل، دو تیم به ضربات پنالتی پرداختند. رایان لیندگرن، مدافع رنجرز و راس کولتون، مهاجم لایتنینگ، هر دو پس از درگیری پشت دروازه رنجرز اخراج شدند. اما تنها 15 ثانیه بعد از بازی چهار بر چهار، زیبا نژاد یک پنالتی تداخلی انجام داد و تامپا بای را چهار بر سه برتری داد.

زمانی که مدافع K’Andre Miller توپ را از Kucherov ربود و با هم تیمی خود Barclay Goodrow که به تیرک دروازه برخورد کرد، رنجرز بهترین فرصت گلزنی را به دست آورد.

سپس لایتنینگ که در دو بازی اول اشتباهاتی را که به آنها صدمه زده بود به حداقل رسانده بود، دو خطای خود را مرتکب شد. کوری پری پس از اینکه با چوب خود به ماسک صورت شسترکین ضربه زد و قدرت بازی تامپا را پاک کرد، به دلیل ضربه زدن از زمین اخراج شد. رنجرز که در چهار بازی قدرتی خود در بازی 2 موفق به گلزنی نشدند و به دلیل برتری افراد عجیب و غریب در دوره اول به هم ریخته بودند، تیزتر به نظر می رسیدند.

آرتمی پانارین و سپس آدام فاکس پاس‌های متقاطع یخی به زیبانژاد دادند، او با سرعت 94 مایل در ساعت یک‌تایمر از سمت راست واسیلوفسکی در حالی که 12:23 دقیقه مانده به پایان دوره بود، دفن کرد. این دهمین گل زیبا نژاد در پلی آف و ششمین گل او در بازی پاور پلی بود که رکورد تیمی تک فصل را که آدام گریوز در سال 1996 به ثبت رسانده بود، به ثمر رساند.

کمتر از یک دقیقه بعد، رایلی نش از لایتنینگ به شسترکین برخورد کرد و برای مداخله دروازه بان فراخوانده شد و رنجرز را مستقیماً در بازی قدرتی به عقب برد. باز هم پانارین زیبا نژاد را تقریباً در همان نقطه سمت راست واسیلوفسکی پیدا کرد و اگرچه ضربه زیبا نژاد این بار متوقف شد، کرایدر در ریباند برای دهمین گل خود در پلی آف ضربه ای زد.

در این خطر که اجازه دهید بازی – و سری – از کنترل خارج شود، لایتنینگ باید به سرعت پاسخ دهد. آنها حدود 30 ثانیه بعد زمانی که مدافع رنجرز، جاکوب تروبا برای دخالت فراخوانده شد، شانس خود را به دست آوردند.

پس از رد و بدل شدن پاس ها با استامکوس، کوچروف یک پاس از هدمن گرفت و یک شوت کم ارتفاع از دایره سمت راست که از لنت های شسترکین عبور کرد، شلیک کرد.

سه گل در 3:13 چهره بازی را تغییر داد زیرا هر دو تیم آرام تر و با اصرار بیشتر بازی کردند.

کمتر از یک دقیقه به وقت سوم نگذشته بود که رنجرز در پاشنه پا بود و تروبا برای برگزاری فراخوان داده شد. تامپا بی پاسخ داد. پری در اعماق منطقه رنجرز اسکیت کرد و یخ متقاطع را به استامکوس داد، او شوتی را شلیک کرد که به شانه چپ شسترکین و تیر افقی برخورد کرد و سپس وارد دروازه شد و بازی را 2-2 مساوی کرد.

رعد و برق فرصتی دوباره بدست آورد که واترانو در یک بازی جدایی با واسیلوفسکی برخورد کرد و به دلیل دخالت دروازه بان اخراج شد، حتی اگر مک دونا او را هل داده بود.

رنجرز از فشار تامپا بای جان سالم به در برد که هشت شوت را انجام داد. گودرو که در دو فصل گذشته با لایتنینگ بازی می کرد قبل از اینکه در فصل خارج از فصل با نیویورک قرارداد امضا کند، یکی از آنها را با مچ پای چپش متوقف کرد و لنگان لنگان از روی یخ خارج شد.

زیبا نژاد پس از یک چرخش روی یخ اسکیت کرد اما با چوب کوچروف در صورتش گرفتار شد. به کوچروف به دلیل چسبندگی زیاد یک مینور دوبل چهار دقیقه ای داده شد. با این حال، رنجرز، زمانی که تروبا الکس کیلرن را شکست داد و برای سومین پنالتی خود در بازی فراخوانده شد، امتیاز را هدر داد.

این اولین بار در شش موقعیت این فصل بود که لایتنینگ رنجرز را شکست داد و این پیروزی نمی توانست در زمان بهتری برای آنها رقم بخورد. لایتنینگ احتمالاً می‌دانست که تیم‌ها تنها چهار بار در پلی آف جام استنلی از شکست سه بازی برگشته‌اند. این آمار بدون چالش باقی خواهد ماند، اما لایتنینگ همچنان از رنجرز عقب است، دو بازی به یک بازی، در بازی 4 در روز سه شنبه در تامپا.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما