شورای امنیت می شنود که جنگ اوکراین مسیر تشدید بیشتر & باید معکوس شود&

رزماری دی کارلو در کنار دنیس براون، هماهنگ کننده امور بشردوستانه برای اوکراین، شورای امنیت را گزارش می کرد و گفت که هر روز که می گذرد، تیم های سازمان ملل در محل با “ابعاد جدیدی برای وضعیت اضطراری” مواجه می شوند.

“ما در مسیر تشدید بیشتر هستیم، که تنها می تواند باعث رنج بیشتر مردم اوکراین، روسیه و سایر نقاط جهان شودخانم. دی کارلو به سفرا گفت.

فاجعه نیروگاه هسته ای

او با هشدار نسبت به صحبت بیشتر در مورد استفاده از سلاح های غیر متعارف در میدان جنگ، خطر ناشی از فعالیت نظامی در اطراف نیروگاه هسته ای زافوریژژیا را که تحت کنترل روسیه است، متمایز کرد.

خواه عمدی یا تصادفی، هر گونه آسیب بیشتر «می تواند عواقب فاجعه باری داشته باشد. هرگونه فعالیت نظامی علیه، از یا نزدیک سایت باید فوراً متوقف شود.”

تا 18 اکتبر، آمار رسمی سازمان ملل متحد 15956 تلفات غیرنظامی را تا کنون نشان می دهد: 6322 کشته و 9634 زخمی از زمان تهاجم روسیه در 24 فوریه. از 24 فوریه تاکنون حداقل 397 کودک در جنگ کشته شده اند. را ارقام واقعی به احتمال زیاد بسیار بالاتر است، او گفت.

هدف گیری نیروگاه ها

رئیس امور سیاسی گفت: حمله موشکی جدید روسیه با هدف قرار دادن زیرساخت های غیرنظامی در شهرها و شهرها در روزهای اخیر، پس از انفجار در پل کریمه، یک تحول نگران کننده است.

او گفت که این حملات میلیون‌ها غیرنظامی را در زمستان سرد در معرض سختی‌های شدید و حتی شرایط مخاطره‌آمیز قرار می‌دهد و یادآور شد که بر اساس قوانین بین‌المللی بشردوستانه، حملاتی که غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی را هدف قرار می‌دهند، ممنوع است.

نشست شورای امنیت درباره حفظ صلح و امنیت اوکراین

نشست شورای امنیت درباره حفظ صلح و امنیت اوکراین

مصونیت نمی تواند حاکم باشد

او گفت که پاسخگویی در قبال جنایات بین المللی مرتکب شده در طول جنگ «بسیار حیاتی است اتهامات جدیدی در مورد جنایات ظاهر شده است در مناطقی که اخیراً به کنترل دولت اوکراین بازگشته است. ما نباید اجازه دهیم مصونیت از مجازات حاکم شود

وی خاطرنشان کرد که تأثیر جهانی جنگ در اوکراین “قابل توجه و رو به رشد” است و خواستار گسترش ابتکار غلات دریای سیاه به رهبری سازمان ملل متحد برای صادرات بازارهای مواد غذایی ضروری است.

گسترش صادرات غلات

“برای حفظ امنیت غذایی در سراسر جهان، این است بسیار مهم است که این ابتکار به بعد از نوامبر تمدید شود. به همان اندازه ضروری است که دسترسی بلامانع به غذا و کودهای روسی وجود داشته باشد.

«سازمان ملل متحد خواهد شد برای دستیابی به امنیت غذایی بیشتر از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند برای همه جمعیت ها.»

وی گفت: مجمع عمومی به صراحت اعلام کرده است که به اصطلاح همه پرسی و تلاش برای الحاق مناطق جنوبی و شرقی اوکراین توسط روسیه، «بر اساس قوانین بین المللی اعتباری ندارد و مبنایی برای تغییر وضعیت این مناطق اوکراین نیست. “

مجمع همچنین حمایت قاطع خود را از تنش زدایی و حل مسالمت آمیز مناقشه از طریق گفتگوی سیاسی، مذاکره، میانجیگری و دیگر ابزارهای مسالمت آمیز، “با احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین در داخل مرزهای به رسمیت شناخته شده بین المللی و مطابق با اصول منشور.»

پایان دادن به جنگ بر اساس منشور و قوانین بین‌الملل، «مطمئن‌ترین راه برای اطمینان از پایان یافتن درد و رنج عظیم غیرنظامیان در اوکراین بود».

نشست شورای امنیت درباره حفظ صلح و امنیت اوکراین

نشست شورای امنیت درباره حفظ صلح و امنیت اوکراین

فاجعه انسانی

دنیس براون هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل گفت: تهاجم مستمر روسیه اکنون در 239 است.هفتم عمو یا دایی

«مردم اوکراین تحت استرس شدیدی هستند. مسائل مربوط به سلامت روان در حال ظهور است و این خواهد بود یکی از ویرانگرترین و ماندگارترین میراث از این جنگ

محض عمق فاجعه انسانی خیره کننده است

تقریباً 18 میلیون نفر – بیش از 40 درصد از کل جمعیت اوکراین – اکنون به کمک های بشردوستانه نیاز دارند. 14 میلیون نفر از جمله 6.2 میلیون آواره داخلی و نزدیک به 7.7 میلیون آواره مجبور به ترک خانه های خود شدند..

او گفت که بر اساس گزارش یونیسف، حدود 5.7 میلیون دانش آموز از آغاز جنگ آسیب دیده اند.

سازمان بهداشت جهانی می گوید وجود داشته است بیش از 630 حمله تایید شده در مورد مراقبت های بهداشتی، و هر روز که می گذرد، “ابعاد جدیدی” ظاهر می شود.

بقا در زمستان

اولا، دما در حال کاهش است و تخریب زیرساخت های غیرنظامی با حملات موشکی روسیه تسریع شده است.

آسیب به نیروگاه ها و نیروگاه های حرارتی به این معنی است که زندگی برای افراد آسیب پذیر حتی سخت تر خواهد شداز جمله افراد مسن و افراد دارای معلولیت. خطر مرگ و میر بیشتر در ماه های آینده وجود دارد زیرا غیرنظامیان ممکن است به خدمات ضروری برای زنده ماندن دسترسی نداشته باشند.

او به سفرا گفت که برای رفع نیازهای ضروری، سازمان ملل متحد یک “برنامه جداگانه و مشخص برای ماه های زمستانساخته شده در سطح استان با هماهنگی مقامات.”

دسترسی بشردوستانه

با وجود همه چالش‌ها، «ما به مردم کمک می‌کنیم. در حال حاضر امسال، بیش از 590 شریک بشردوستانه اکنون در حال ارائه کمک های حیاتی هستند و حفاظت در سراسر کشور بسیاری از آنها سازمان های ملی و محلی، سازمان های تحت رهبری زنان و داوطلبانی هستند که در خط مقدم این تلاش ها قرار دارند. ما باید رهبری، شجاعت و تعهد آنها را ستایش کنیم.”

با یکدیگر، به بیش از 13 میلیون نفر رسیده است توسط افراد بشردوستانه در سراسر کشور

ثانیاً، او گفت که مناطق تازه در دسترس به معنای امکان دسترسی به جوامع جدید با کمک های بشردوستانه و خدمات ضروری است، اما در مناطق آزاد شده خارکف، خرسون و دونتسک، تهدید مین های زمینی و مهمات منفجر نشده آلودگی مانع از عملیات می شود.

اپیدمی تروما

آسیب های روانی اجتماعی به عنوان بعد دیگری از رنج غیرنظامیان در حال ظهور است، به طوری که وزارت بهداشت اوکراین و WHO گزارش داده اند که حداقل 10 میلیون نفر به حمایت روانی اجتماعی نیاز دارند.

“این شامل رنج زنان و دختران می شود خشونت جنسی و سایر اشکال خشونت مبتنی بر جنسیت، کودکانی که روزانه آژیرهای هشدار می شنوند، خانواده هایی که از هم جدا شده اند، یا افرادی که هر روز تلاش می کنند زنده بمانند.

«در مناطقی که دولت اوکراین دوباره کنترل خود را به دست گرفته است، به ویژه در مناطق روستایی، غیرنظامیانی که شاهد یا تجربه نقض وحشتناک و خصومت‌های مداوم بوده‌اند، از جمله افراد در معرض خطر هستند

پل خیلی دور

او گفت که دسترسی بشردوستانه به نیازمندان همچنان یک چالش مداوم است. او گفت که درخواست‌های منظم برای عبور از خط مقدم ادامه دارد، اما توافق دست نیافتنی است.

او به شورا گفت که از نظر عملیاتی ما آماده هستیم تا با کاروان های بین سازمانی و پرسنل مرتبط به مناطق تحت کنترل غیردولتی تحت کنترل روسیه و متحدانش حرکت کنیم.

«عواقب عدم ارائه کمک به میلیون‌ها نفر در این مناطق وخیم است، به‌ویژه با توجه به ماه‌های زمستانی که در حال حاضر در راه هستیم.

ما باید بتوانیم از رنج بشری ناشی از این جنگ بکاهیم

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما