لینک سازی خارجی چیست؟ مزایا، معایب، تکنیک‌ و اصول لینکسازی خارجی نبض بلاگ

ساخت لینک خارجی برای یک سایت نیز دارای مزایای خاص خود بوده که می‌تواند در رسیدن به نتیجه مطلوب کمک کننده خوبی برای مقصود مورد نظر باشد. لینک سازی به شکل خارجی راهی است که با استفاده از آن یک سایت به دیگر سایت‌ها و مخاطبان دیگر سایت‌ها شناسانده می‌شود. در اولین قدم برای رسیدن به لینک سازی خارجی مناسب، لازم است تا با معنا و مفهوم اصلی آن آشنا شویم. در واقع داشتن اطلاعات درست از چیستی لینک سازی خارجی یک سایت می‎‌تواند در باقی مراحل لینک سازی کمک کننده باشد. پاندا، نام یکی از الگوریتم‌های گوگل است که وظیفه‌ی آن، مبارزه با محتوای کوتاه و بی‌کیفیت ایجاد شده است. این الگوریتم برای نمایش یک وبسایت به موتورهای جستجو، محتوای با کیفیت و قدرتمند و طولانی را به کاربر نمایش می‌دهند تا کاربر جستجوگر به جواب سوال خود برسد.

در صورتی که علاقه مند به سئو خارجی هستید پیشنهاد میکنم با یک آموزش اصولی از دوره سئو خارجی حتما کار خود را انجام داده تا به نتیجه دلخواه خود برسید. پیشنهاد میکنم 2 ویدئو زیر در رابطه با آموزش عملی ساخت بک لینک رایگان در پینترست و 2 سایت دیگر با آتوریتی بالا را ببینید. در صورتی که در سایت از لینک های خروجی استفاده کنیم که برای ما ارزش و اعتباری ندارد باید آن لینک ها را نوفالو کنیم.

با استفاده از وبلاگ، محتواهای خود را از راه‌های مختلفی به کاربران نمایش دهید. با استفاده از وبلاگ امکان اشتراک گذاری محتواهای آموزشی شما بالا می‌رود و بیشتر دیده می‌شوید. البته پیش از بیان این نکات، لازم است بدانید که در صورت تشخیص گوگل از لینک خارجی شما به عنوان یک لینک مصنوعی، آن را حذف کرده و زحمت شما به هدر می‌رود.

لینک سازی را باید اصولی و مطابق با معیارهای White Hat Seo یا همان سئو کلاه سفید انجام داد. تکنیک های کلاه سفید در واقع روش هایی هستند که اصولی و قانونی بوده و گوگل حساسیت خاصی نسبت به آن ها ندارد. هدف اصلی گوگل با این کار، این است که جلوی سئو کلاه سیاه که بعضی از مالکین انجام می دهند را بگیرد. بعضی از صاحبان با خرید بک لینک از تعدادی سایت

  • تجریبات خود در مورد لینک سازی و سوالات خود را از طریق فرم نظرات برای ما ارسال کنید.
  • این “پیوند های خارجی” یا بک لینک با توجه به چگونگی پشتیبانی از رتبه بندی صفحه شما ، از نظر حجم ، کیفیت و مرتبط بودن اندازه گیری می شوند.
  • در واقع لینک خارجی یکی از بخش‌های مهم سئو است که در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم.
  • ها مطالب را در شبکه های اجتماعی دیگر به اشتراک گذاشته و از این رو ترافیک بیشتری
  • وبسایت های مختلف می توانند به بهبود تنوع پروفایل بک لینک شما و جلوگیری از ایجاد موارد تکراری کمک کنند.
  • این کار هم تبلیغ برای شما محسوب می‌شود و هم مخاطب بیشتری را به سمت سایتتان می‌کشاند.

به‌صورت کلی می‌توان گفت استفاده از سایت‌هایی که مرتبط با زمینۀ کاری شما هستند، نتیجه و بازدهی بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم. این محتوا و متن ها می توانند به شکل عبارت های کوتاه یا آدرس صفحه سایت باشند. External Links یا همان لینک خارجی به لینک هایی گفته می شود که به یک دامنه به غیر از دامنه ای که بر روی آن قرار دارید اشاره دارد.

در بعضی از فروم‌ها هم شما مجاز به قرار دادن لینک هستید که لینک‌ها توسط موتورهای جستجو پیمایش می‌گردد. لینک های “Nofollow” به موتورهای جستجو نشان می دهد که نباید انکرتکست و لینک نوفالو را دنبال کنند که همین مساله باعث عدم انتقال اعتبار بک لینک به صفحه وبسایت شما می شود. لینکهای نو فالو تنها با هدف برنسازی و متعادل کردن تعداد بک لینک های DoFollow به وجود می آیند. لینک‌های Dofollow به موتورهای جستجو نشان می‌دهند که لینک به یک صفحه ایندکس شده ارجاع داده شده است و می‌تواند بر رتبه‌بندی صفحه مورد نظر تأثیر بگذارد. وب سایت‌های Social Bookmarking سایت‌هایی هستند که به شما اجازه می‌دهند لینک URL وب‌سایت یا صفحاتی از وب سایت‌تان را در آنجا ذخیره کنید یا به اشتراک بگذارید. زمانی‌که سایت ‌شما در وب‌سایت‌های بوک‌مارکینگ نشانه‌گذاری می‌شود، به عنوان یک بک‌لینک معتبر شناخته می‌شوید.

فراموش نکنید که این تعداد بالای Referring Domain است که برای شما امتیاز می‌آورد؛ نه صرفا تعداد لینک‌ها! یک استراتژی لینک سازی خارجی درست‌و‌حسابی به شما می‌گوید که به دنبال سایت‌های متنوع با امتیاز خوب در حوزۀ تخصصی خودتان باشید. دلیل این همه اهمیت درباره لینک های خارجی این است معیارهای بسیار دشواری برای اجرا دارند و امکان دستکاری در نتایج آن ها بسیار کم می باشد و به همین خاطر است که نزد موتورهای جستجو محبوبیت دارند. انجام اعمال بهینه سازی وبسایت طبق قوانین گوگل و با رعایت تمامی اصول را سئو کلاه سفید می‌گویند.

زمان لینک سازی خارجی بعد از ساخت سایت فروشگاهی

برای لینک سازی در انجمن ها باید دقت داشته باشید که لینک های آن انجمن بدون نیاز به وارد شدن و لاگین کردن قابل رویت باشد تا گوگل بتواند لینک ها را بررسی نماید. بهترین کار برای لینک سازی در انجمن این است که در صفحات مرتبط با موضوع سایت مطالب مفیدی قرار داده و در پاسخ به سایر کاربران لینک صفحه مورد نظر خود را نیز قرار دهید. امروزه فروم ها بخش زیادی از محبوبیت خود را از دست داده اند از کمتر از آن ها برای سئو خارجی و ساخت بک لینک استفاده می شود،  چرا که با افزایش ساخت بک لینک در این سایت ها، اسپم اسکور آن ها افزایش پیدا کرد. از این رو، این فروم ها شروع به اعمال قوانینی سخت گیرانه تر برای فعالیت در آن ها شدند و بک لینکسازی در آن ها سخت شده است.

همین گوگل اول سایت A یا لینک دهنده را بررسی می کند تا مطمئن شود اسپم نیستند، اگر اسپم باشند، B را هم جریمه می کند و برعکس هم وجود دارد اگر B اسپم باشد، چون سایت A، آن را تایید کرده است جریمه خواهد شد.

وقتی از سئو خارجی یا Off-page SEO حرف می‌زنیم، منظورمان تلاش و تمرکز بر روی وضعیت محتوا و سایت ما از نگاه دیگران است؛ یعنی جاهایی که معمولاً اختیار و کنترل کامل روی آن‌ها نداریم. تبلیغات، رپورتاژ آگهی، کامنت در سایت های مرتبط، مشارکت در فروم های مرتبط، پست مهمان. در لینک سازی باید سعی کنیم از سایت هایی با رتبه های بالاتر و معتبر تر لینک بگیریم. راههای لینک سازی یا لینک بیلدینگ توسط ما برای سایت می تواند از روش های زیر انجام گیرد. با انجام این کار علاوه بر اینکه برای کاربران آن سایت مفید خواهد بود، همچنین می توانید به عنوان مثال برند خود را معرفی کنید، لینک سایت خود را به مخاطبان معرفی کنید. گاهی اوقات می توان درصدی از لینک سازی را تنها به آدرس صفحه مورد نظر اختصاص داد بدون آنکه انکرتکست خاصی را برای آن در نظر گرفت.

چرا باید برای سایت یا محتواها لینک سازی کنیم؟

اگر ارزش یک پیوند داخلی با یک پیوند خارجی برابر بود ، یک وب سایت به سادگی می توانست صد ها پیوند داخلی برای بهبود رتبه بندی وب سایت خود در موتور های جست و جو ایجاد کند. لینک دادن به منابع معتبر دیگر در وب می تواند به شما در گرفتن بک لینک از آن ها کمک کرده و زمینه گرفتن بک لینک طبیعی را ایجاد کند. این یکی از بهترین تکنیک ها برای افزایش رتبه شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو است. همان‌طور که توضیح داده شد یکی از عناصر اصلی سئو، استفاده از لینک‌ها است که هم لینک سازی داخلی و هم لینک سازی خارجی را شامل می‌شود. زمانی که لینک سازی خارجی انجام می‌شود، در واقع به گوگل نشان می‌دهیم که سایت‌های دیگر ما را تایید می‌کنند و به همین دلیل به سایت ما لینک داده‌اند. این مقدار به موتورهای جستجو می‌فهماند که لینک توسط کاربران ایجاد شده است.

رای اولی کاملا با هم برابر می باشند و ارزش رای فرد بزرگتر بیشتر از کوچکتر نیست. یکی از استراتژی های سئو one page یا off page سئو قراردادن لینک بر روی عکس می باشد. به همین دلیل در این بخش از مقاله روش های لینک دهی تصاویر در وردپرس را شرح می دهیم. برای لینک دهی تصاویر در سایت وردپرسی می توانید از دو روش استفاده کنید. این بخش از لینک سازی یکی از کاملترین چک لیست بک لینک میباشد و در صورتیکه طبق این 25 مورد در لینک سازی های خود استفاده کنید دیگر هیچ نگرانی نخواهید و قطعا بهترین بازدهی را برای شما خواهد داشت. از سوی دیگر، در اصطلاح سئو، پیوند خارجی معمولا به لینک هایی اشاره دارد که در سایت های دیگر ساخته شده اند و به دامنه شما اشاره می کنند.

نیاز است تا شما تعداد لینک های داخلی سایت خود را افزایش دهید تا ارزش لینک های شما افزایش پیدا کند . یکی از بهترین فواید دوره لینک سازی پیشرفته آقای نصیری این است که ترس از لینک سازی را کنار می‌گذاریم و با شجاعت بیشتری شروع به لینک سازی اصولی و با استراتژی می کنیم. این نکات و استراتژی ها اشتیاقمان را برای لینک سازی و رتبه گرفتن در گوگل دوچندان کرده است. بسیاری از دوستان من در حوزه آموزش حرفه ای سئو فقط به موارد on-Page سئو می پردازند و مدام از این مسئله صحبت می کنند که لینک سازی دیگر نیاز نیست و از این جور صحبت ها!!! اما من به شما اطمینان می دهم که اگر لینک سازی انجام ندهید نمی توانید وارد رقابت جدی در سئو شوید.

با انتشار ویدیوهای کاربردی و مرتبط با حوزه خود در پلتفرم های ویدیویی، می توانید امتیازهای خوبی را به دست آورید. این کار تعامل شما با کاربر را بالا می برد و شانس قرار دادن لینک سایت خود در این شبکه ها را به شما می دهد. سئو سایت مانند یک مثلث متساوی الاضلاع است که از 3 ضلع مهم و با اهمیت بالا تشکیل می شود. این مرحله، یکی از اسرار سئو خاجی سایت است و هر آنچه از ان می دانیم، حدسیات و نتایج آزمایشات و مشاهدات است. از سوی دیگر، لینک‌های خارجی به موتور جستجو گوگل می‌گویند که لینک و سایت مربوطه را دنبال کنند و بحثی را ایجاد کند که به آن “link juice” می‌گویند. Link juice اصطلاحی است که به اقتدار یک صفحه بر اساس تعداد لینک‌هایی که به آن مربوط می‌شود، اشاره می کند.

فرآیند لینک سازی یک فرآیندی است که هر صاحب وب‌سایتی باید از آن اطلاعات کافی را داشته باشد. لینک‌ها معمولا 40 درصد از اعتبار و رتبه‌ی هر وب‌سایت را تشکیل می‌دهند. اما نکته‌ای که اکثر افراد از آن غافل هستند، لینک‌های داخلی یک وبسایت است.

هر چقدر برای کاربران خود محتوای ارزشمند تولید کنید و کاربران وفادار برای خود دست و پا کنید، امکان فروش کالا و خدمات هم برای شما بیشتر از پیش به وجود می آید. زمانی که محتوای کاربرپسند برای صفحات خود تولید می کنید به نوعی غذای خوش طعم و با عطر مناسب برای کاربران خود تهیه کرده اید پس بایستی بعد از آن منتظر بازخورد های مناسبی هم باشید. اینفلوئنسر مارکتینگ نوعی روش بازاریابی  آنلاین است که در آن شما از افراد شناخته شده در حوزه‌ی مرتبط با کسب‌وکارتان می‌خواهید تا با پرداخت مبلغی برند، محصول یا خدمات‌تان را به شکل غیرمستقیم تبلیغ کنند. این تکنیک عمدتا با هدف افزایش اعتبار در بازار، بالارفتن فروش محصول یا خدمات یا حتی افزایش گفتگوها درباره‌ی برند انجام می‌شود. فردی را انتخاب کنید که هدفش با شما در یک راستا باشد و مخاطبان هدفش همان‌هایی باشند که شما انتظار دارید. سپس با پرداخت هزینه آن را در یک سایت معتبر و مرتبط به اشتراک می‌گذارید.

این نوع لینک خارجی یک منبع عالی ترافیک رایگان برای وبسایت شما است و همانطور که ذکر شد، عنصری اساسی در الگوریتم موتور جستجوی گوگل است. کار را با جستجو دامنه های قابل اعتمادی که محبوب هستند و بررسی های بسیار بالایی دارند شروع کنید. بدون در نظر گرفتن این موضوع که سایتی که به صورت خارجی به آن لینک می دهید چقدر بزرگ یا محبوب است باید مطمئن شوید که با سایت و محتوای شما مرتبط باشد. هر پیوند خارجی شامل یک بک لینک است ، که به یک صفحه هدف که در یک وب سایت دیگر قرار دارد اشاره می کند.

محتوای ارزشمند لینک های خارجی را از منابع معتبر جذب می کند و اعتبار وبسایت را افزایش می دهد. این لینک ها به بهبود رتبه سایت و دیده شدن سایت شما در نتایج جستجو کمک می کنند. در نتیجه همانطور که مشاهده می شود سئو داخلی و سئوی خارجی، وب سایت ها را از جنبه های مختلف بهینه می کنند.

هر چه تعداد و کیفیت این لینک ها بالاتر باشد، تاثیر بیشتری در بهبود رتبه سایت خواهند گذاشت. یکی از این استراتژی ها استفاده از شبکه های اجتماعی به منظور لینک دهی و ایجاد بک لینک های قوی می باشد. تبدیل متن به لینک در تلگرام که اصطلاحا به آن هایپرلینک می گویند، تاثیر خیلی خوبی در افزایش ورودی و ترافیک سایت دارد. برای این منظور، هم می توان از نسخه تلگرام در اندروید و ios و هم تلگرام ویندوز استفاده کرد. هنگامی که وب‌سایت‌های دیگر به وب‌سایت شما لینک می‌دهند، این کار به موتورهای جستجو نشان می‌دهد که وب‌سایت شما یک منبع معتبر و ارزشمند است. سئو خارجی اموری هستند که در خارج از وبسایت انجام می‌شود و باعث اعتبار بخشیدن و بالا بردن اعتماد موتور جستجو به وبسایت شما می‌شود.

مورد دوم این است که این بک لینک سازی باید به شکل روزانه و طبیعی، در سایت های مرتبط، و با تنوع ساخته شود. از بک لینک های انبوه و یا ارزان دوری کنید چرا که کیفیت پایین این بک لینک ها سایت شما را نیز به شدت پایین می کشد. لینک سازی عاملی است که امروزه گوگل به آن خیلی اهمیت می دهد و اگر به

پس استفاده از کلمات کلیدی مناسب و مرتبط، باعث کسب رتبه‌های بهتر شده و رتبه‌های بهتر نیز به دریافت ترافیک بیشتر منجر می‌شود. الگوریتم پنگوئن همچنان در حال فعالیت است و یکی از مهمترین الگوریتم های موتور جستجوی گوگل است. و این بک لینک‌های کلاه سفیدی که ساخته بود باعث شد بهینه سازی سایت و  ترافیک ارگانیک سایتش ۱۹۴.۱ درصد افزایش پیدا کند. گوگل وبمستر تولز -که یکی از قدرتمندترین ابزارها برای بررسی و ارزیابی وب‌سایت ها در نتایج جستجوی گوگل است- در سرچ کنسول خود لینک‌های خروجی و بیشترین صفحات ارجاع شده را نشان می‌دهد.

گوگل، PageRank را در سال 1998 معرفی کرد، سیستمی که بر اساس تعداد و کیفیت لینک‌هایی که به یک صفحه هدایت می‌شد، مقداری را به آن صفحه اختصاص می‌داد. این سیستم نحوه رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها را در موتورهای جستجو متحول کرد، زیرا تأکید زیادی بر لینک‌های خارجی داشت. وب‌سایت‌هایی که لینک‌های خارجی باکیفیت‌تری دریافت کرده بودند، معتبرتر بودند و به احتمال زیاد در نتایج جستجو رتبه بسیار خوبی داشتند. در این مقاله و در ادامه قرار است تا درباره یکی از انواع لینک سازی، یعنی لینک سازی خارجی نکاتی را بیان کنیم. نکاتی که برای شما تعریف دقیقی از چیستی لینک سازی خارجی را ارائه دهد و در ادامه به آموزش لینک سازی خارجی و ساخت بک لینک بپردازد.

این کار به افزایش آگاهی از برند شما کمک می‌کند و پیشنهاد می‌کنیم تا حتما لینک وب‌سایت خود را در پروفایل خود قرار دهید تا افراد را جذب کنید. سایت‌های ویکی وب سایت‌هایی هستند که مطالب آن توسط کاربران توسعه داده می‌شود. اگر شما امتیاز و سابقه خوبی در این نوع سایت‌ها داشته باشید، می‌توانید به‌راحتی از آن‌ها بک لینک بگیرید. زمانی که از لینک سازی خارجی و تبلیغات استفاده می‌کنید، می‌توانید از طریق محتوا و ظاهر سایت کاربر را جذب کنید.

رنک‌برین فناوری جدیدی بر پایه هوش مصنوعی (AI) است که با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین یا Machine Learning طراحی شده. یادگیری ماشین نیز بدین معناست که یک کامپیوتر بجای آموزش توسط انسان و یا استفاده از برنامه‌هایی با جزئیات فنی دقیق، خودبه‌خود نحوه کارکرد چیزی را یاد بگیرد. برخی از افراد تصور می‌کنند که داشتن یک سایت زیبا و جذاب با امکانات متنوع به تنهایی کفایت می‌کند اما این طور نیست. می توانید از ابزار Boomerang برای مدیریت زمان ارسال ایمیل استفاده کنید. به این دلیل که وقتی صبح ایمیل را ارسال می‌کنید ایمیل شما با حدود ۹۳ ایمیل دیگر در اینباکس قرار می‌گیرد. اما وقتی بعداز ظهر ایمیل را ارسال می‌کنید احتمالا رقبای کمتری دارید و احتمال خوانده شدن ایمیل‌تان بیشتر است.

گوگل به هر حال متوجه فروم بودن صفحه می‌شود و این ارزش لینک‌های شما را کم می‌کند. افرادی که در زمینه سئو فعالیت دارند و به نوعی متخصص در این زمینه می باشند بر این باور هستند که لینک های خارجی منبع بسیار مهم و تاثیر گذار در بدست آوردن رتبه بالا در موتورهای جستجو می باشند. کلمات کلیدی کلمات و عباراتی هستند که جستجو‌گران در موتور‌های جستجو وارد می‌کنند. سفارش بک لینک کلمات کلیدی نقش بسیار مهمی در سئو دارند؛ چراکه حلقه اتصالی هستند، بین آنچه مردم در جستجو‌ی آن هستند و محتوایی که شما برای پاسخ به این نیاز ارائه می‌دهید. اگر شما از کلمات کلیدی اشتباه استفاده کنید، هرگز بازدید کنندگان مورد نظر و نیاز خود را پیدا نخواهید کرد. چون در اینصورت محتوای شما با آنچه مخاطب بالقوه شما جستجو می‌کند مطابقت ندارد.

سایت‌مپ یا نقشه‌ی سایت یک فایل متنی با فرمت xml است که لینک های تمامی صفحات موجود در سایت در آن قرار داده می شود تا به گوگل نقشه سایت را بفهماند. برای حل این مشکل باید از تگ کنونیکال استفاده کرد که به گوگل می‌فهماند که در صفحات تکراری کدام یک محتوای اصلی است. هر یک از این موارد مراحل و روش هایی دارند که باید به درستی و اصولی انجام شوند و اگر درست انجام نشوند نه تنها باعث پیشرفت وبسایت نمی شوند بلکه باعث اسیب رساندن به وبسایت هم می‌شوند.

زیرا تنها منابعی که معتبر باشند می‌توانند به سایت شما اعتبار منتقل کنند. استفاده از منابع نامعتبر نه تنها برای سایت شما سودی ندارد، بلکه برایتان مضر نیز خواهد بود. استفاده از هر مهارتی مزایای خاص خود را دارد که سبب استقبال بیشتر و روزافزون از آن می‌شود.

به علاوه شما را با نکاتی که در تنظیم یک استراتژی لینک سازی بهتر است در نظر بگیرید، آشنا کردیم. در نظر داشته باشید که طراحی کامل یک استراتژی لینک سازی خارجی کاری زمان بر است در این مقاله هدف ما آشنایی شما با روش طراحی این استراتژی بود. لینک سازی خارجی (External Link) فرآیندی است که در مسیر بهبود سئوی خارجی انجام می‌شود و یکی از اصلی‌ترین بخش‌های خدمات سئو است.

در حقیقت، زمانی‌که یک سایت معتبر به سایت شما لینک می‌دهد، یک سیگنال برای گوگل است که به او می‌گوید این سایت اعتبار شما را تاحدودی تضمین کرده و به شما رای داده است. بنابراین، موتور جستجوی گوگل به محبوبیت صفحه‌ی سایت‌تان پی می‌برد و می‌تواند محتوای باکیفیت‌تری در اختیار کاربران‌تان قرار دهد. لینک سازی تکنیکی است که گوگل از آن برای اندازه گیری رتبه صفحات وب استفاده می کند، البته این یکی از معیارهای گوگل می باشد. گوگل براساس قدرت و جایگاه صفحاتی که به محتوای صفحات سایت شما لینک داده، امتیازی را برای آن صفحه در

هرچه صفحه و دامنه سایت بیشتر باشد ، یعنی سایت معتبر تر است و کیفیت بک لینک نیز مناسب بوده است. توصیه ما به شما این است که ابتدا لینکسازی را فراموش کرده و تمام تلاش خود را برای ساخت یک وبسایت فوق العاده به کار بگیرید، محتوای سایت را به درستی ترویج دهید و بر کیفیت سایت خود برای کاربران تمرکز کنید. پس از آن به سراغ لینک سازی ها بروید و خواهید دید که سایر موارد، به درستی در جای خود قرار خواهند گرفت. افزایش اعتبار سایت باعث می شود تا سایت های دیگر برای خرید بک لینک، رپورتاژ، آگهی و تبلیغات، و موارد مشابه به سایت شما درخواست داده و باعث بالا رفتن درآمد شما شوند. از آن جایی که Off-Page SEO در بسترهای مختلفی در خارج از سایت تمرکز می کند، می تواند کاربران مختلفی را از حوزه های مختلف به سایت جذب کند.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت