هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد از تشدید خشونت ها در غزه “به شدت نگران” است |

در بیانیه ای که روز شنبه منتشر شد، خانم هستینگز نگرانی شدید خود را نسبت به وضعیتی که به وجود آمده است ابراز کرد بیش از 100 فلسطینی و 7 اسرائیلی زخمی شدند.

مناطق مسکونی در غزه و اسرائیل نیز آسیب دیده و 31 خانواده در غزه اکنون بی خانمان هستند.

«وضعیت بشردوستانه در غزه در حال حاضر وخیم است و تنها با تشدید اخیر می تواند بدتر شود. خصومت ها باید متوقف شود تا از کشته و زخمی شدن بیشتر غیرنظامیان در غزه و اسرائیل جلوگیری شود. اصول حقوق بین‌الملل بشردوستانه از جمله اصول تمایز، احتیاط و تناسب باید توسط همه طرف‌ها محترم شمرده شود.»

خدمات اولیه در خطر است

خانم. هاستینگز هشدار داد که سوخت نیروگاه غزه امروز شنبه تمام می شود و برق نیز قطع شده است.

وی هشدار داد: ادامه فعالیت امکانات اولیه خدماتی مانند بیمارستان ها، مدارس، انبارها و سرپناه های تعیین شده برای آوارگان داخلی ضروری است و اکنون در معرض خطر است.

هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه افزود: حرکت و دسترسی پرسنل بشردوستانه برای موارد حیاتی پزشکی و کالاهای ضروری از جمله غذا و سوخت به غزه نباید مانع شود تا نیازهای بشردوستانه برآورده شود.

او همچنین تأکید کرد که مقامات اسرائیلی و گروه های مسلح فلسطینی باید فورا به سازمان ملل و شرکای بشردوستانه اش اجازه دهند سوخت، غذا و تجهیزات پزشکی را وارد کنند. و استقرار پرسنل بشردوستانه مطابق با اصول بین المللی.

خانم هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد از همه طرف ها برای کاهش تنش و توقف فوری خشونت، برای جلوگیری از پیامدهای مخرب، به ویژه برای غیرنظامیان، تکرار می کنم. هاستینگز نتیجه گرفت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم