وزارت انرژی 2 میلیارد دلار به مواد ردوود وام خواهد داد

وزارت انرژی روز پنجشنبه اعلام کرد وام 2 میلیارد دلاری برای کمک به یک شرکت نوادا برای افزایش تولید اجزای حیاتی باتری خودروهای الکتریکی.

شرکت Redwood Materials قصد دارد از این وام برای گسترش یک محوطه تولیدی در نزدیکی Reno، Nev. استفاده کند، جایی که برخی از قطعات را از منابع جدید و بازیافتی می‌سازد. این شرکت توسط JB Straubel، یکی از مدیران ارشد سابق تسلا تاسیس شد و با پاناسونیک، فورد موتور، تویوتا، فولکس واگن و ولوو شراکت دارد.

پس از اتمام ساخت، Redwood قصد دارد مواد باتری کافی در پردیس نوادا تولید کند تا از تولید بیش از یک میلیون وسیله نقلیه الکتریکی در سال پشتیبانی کند. ردوود و وزارت انرژی گفتند که این وام به ایجاد حدود 3400 شغل ساختمانی کمک خواهد کرد. این شرکت گفت که انتظار دارد حدود 1600 کارمند تمام وقت پس از اتمام کار در محوطه دانشگاه کار کنند.

این اعلامیه جدیدترین وام این وزارتخانه برای حمایت از تولید باتری داخلی بود زیرا دولت بایدن به دنبال آوردن زنجیره تامین بیشتر خودروهای الکتریکی به ایالات متحده و کاهش اتکا به چین است. ماه گذشته، این وزارتخانه اعلام کرد که 700 میلیون دلار برای حمایت از یک پروژه معدنی در نوادا وام خواهد داد. در دسامبر، دپارتمان وام 2.5 میلیارد دلاری برای Ultium Cells، سرمایه‌گذاری مشترک باتری‌سازی بین جنرال موتورز و ال‌جی انرژی سولوشن اعلام کرد.

در زمان دولت اوباما، وزارت انرژی 465 میلیون دلار وام به تسلا داد که به تولید سدان مدل S کمک کرد، در حالی که خودروساز بسیار کوچکتر بود و آینده نامشخصی داشت. اما این وزارتخانه در دوران دولت ترامپ وام های کمی داد. پرزیدنت بایدن پس از تصدی مسئولیت، تاکید مجددی بر انرژی سبز و وسایل نقلیه بدون آلایندگی در تلاش برای رسیدگی به تغییرات آب و هوا کرد.

در بیانیه ای درباره وام ردوود، وزارت انرژی گفت: «این پروژه گامی مهم در راستای تحقق هدف دولت بایدن برای ساخت نیمی از خودروهای جدید فروخته شده در سال 2030 در خودروهایی با آلایندگی صفر است، از جمله برق باتری، هیبریدی پلاگین برقی یا برقی. خودروهای الکتریکی پیل سوختی.»

آندها و کاتدها، دو جزء مهم هر باتری، عمدتاً در آسیا تولید می‌شوند، اما Redwood و تعداد انگشت شماری از کسب‌وکارهای آمریکایی در تلاش هستند تا آن را تغییر دهند. ماه گذشته، این شرکت شروع به تولید فویل مس آند در محوطه دانشگاه نوادا کرد و در حال کار برای تولید مواد کاتدی در آنجا نیز هست. پاناسونیک قصد دارد از این مواد در باتری های خود در دو کارخانه آمریکایی استفاده کند. پاناسونیک مدت‌هاست که باتری‌های تسلا را تامین می‌کند.

با گذشت زمان، Redwood قصد دارد به طور فزاینده ای باتری های قدیمی را بازیافت کند تا فلزات گران قیمت مورد استفاده در آندها و کاتدها را استخراج کند و به کاهش اتکای ملت به فلز استخراج شده از معادن، که بسیاری از آنها در کشورهای دیگر هستند، کمک کند.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.