چگونه تصاویر تلسکوپ فضایی وب ناسا انتخاب شدند؟

حتی رسیدن به این نقطه، دهه‌ها برنامه‌ریزی، تهدید به لغو، تاخیر بر تاخیر، یک بیماری همه‌گیر و یک دور اوریگامی معکوس دلخراش که برای باز کردن تلسکوپ در اعماق فضا بدون شکستن آن لازم بود، طول کشید. در بالتیمور، وظیفه این گروه ترکیبی از علم در حین پرواز، ارتباطات عمومی و مدیریت برند بود: ذهن همه را منفجر کنید، به سیاستگذاران نشان دهید که تمام آن تخصیص‌ها برای چه چیزی هزینه کرده‌اند، و به بقیه جهان علمی اطمینان دهید که بله، برخی از دست نیافتنی ترین رازهای جهان ممکن است در نهایت در دسترس باشد.

سلف تلسکوپ جدید که هنوز در حال کار است، هابل – که اکنون 32 سال سن دارد، به طور کامل در نسل هزاره – مخاطرات را برجسته کرده بود. تصاویر نگاه اول هابل نشان داد که آینه آن ناقص است، کنگره را خشمگین کرد و پروژه را به یک خط منگنه تبدیل کرد. اما پس از تعمیرات موفقیت‌آمیز، دانشمندانی که روی هابل کار می‌کردند، عکس‌های حیرت‌انگیز و پیش‌ویروسی از کهکشان‌ها و سحابی‌هایی مانند «ستون‌های آفرینش» تهیه کردند که الهام‌بخش مشاغل بی‌شماری در علوم بود. (مال من شامل: قبل از تبدیل شدن به یک روزنامه نگار علمی، من دو سال را به عنوان تحلیلگر داده هابل گذراندم، که در موسسه علمی تلسکوپ فضایی نیز تمام شده است.)

اما جیمز وب در مجموع جانور دیگری است، آن‌قدر متمایز و در قابلیت‌های پیشرفته‌ای که حتی ستاره‌شناسان کهنه‌کار هم نمی‌دانستند از تصاویری که می‌دهد چه انتظاری داشته باشند. بیشتر آن به این دلیل است که Webb در طول موج های مادون قرمز کار می کند. در این فرکانس‌ها، که برای چشم انسان غیرقابل دسترس است، ابرهایی که برای هابل جامد به نظر می‌رسند، در سیروس‌ها حل می‌شوند، کهکشان‌های دور درخشان‌تر می‌شوند، جزئیات جدید از سیاهی بیرون می‌آیند، و خود فضا با نور مولکول‌های آلی درخشنده می‌درخشد. آخرین نفس های ستاره های در حال مرگ

به سادگی نشان دادن این چیزها نیاز به یک پالت رنگ و سبک متمایز دارد. ناسا می خواست در عرض شش هفته پس از آنلاین شدن تلسکوپ، انتشار اولین تصاویر را آغاز کند. و در حالی که خیره شدن به ورطه اعلای کیهانی برای هفته ها مزیت های خود را دارد، مخروط سکوت در اطراف پروژه نیز می تواند تنها باشد.

برای مثال، در اوایل ژوئن، کلاوس پونتوپیدان، اخترشناسی که این تیم انتشار زودهنگام را رهبری می‌کرد، اولین کسی بود که نمای کامل «میدان عمیق» تلسکوپ جدید را دانلود کرد. این نگاه طولانی و کاوشگر به کهکشان‌های دور دورتر از هر ابزاری که بشر تاکنون موفق به انجام آن شده است، به ابتدای زمان و لبه فضا شبیه است. او گفت: «من آنجا نشسته بودم، دو ساعت به آن خیره شده بودم، و سپس ناامیدانه می خواستم آن را با کسی در میان بگذارم. “اما من نتوانستم.”


Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما