گوترش با تأمل در مورد نسل‌کشی علیه توتسی‌ها در رواندا، از همه ملت‌ها می‌خواهد که در برابر افزایش نفرت و عدم مدارا بایستند.

ما سوگوار بیش از یک میلیون کودک، زن و مردی هستیم که در صد روز وحشت جان باختند 29 سال پیش، آنتونیو گوترش در پیام یادبود سالانه خود به مناسبت روز جهانی تأمل در نسل‌کشی 1994 علیه توتسی‌ها در رواندا گفت.

وی در ادامه گفت: “ما یاد قربانیان را گرامی می داریم – اکثریت قاطع توتسی ها، بلکه هوتوها و دیگرانی که با نسل کشی مخالف بودند. ما به استقامت بازماندگان ادای احترام می کنیم. ما سفر مردم رواندا به سمت شفا، ترمیم و آشتی را می شناسیم. و ما – با شرم – شکست جامعه بین المللی را به یاد می آوریم.

از سخنان تنفرآمیز تا جنایات ناشی از نفرت

یک نسل پس از نسل کشی، ما هرگز نباید آنچه را که اتفاق افتاد فراموش کنیم دبیرکل سازمان ملل گفت: – و اطمینان حاصل کنید که نسل‌های آینده همیشه به یاد دارند، گفتار نفرت پراکنی – که یک شاخص کلیدی خطر نسل‌کشی است – چقدر به جنایت نفرت تبدیل می‌شود و چگونه «همدستی در مواجهه با جنایت همدستی است».

هیچ مکان و هیچ زمانی از خطر مصون نیست – از جمله خود ما.

در برابر عدم تحمل محکم بایستید

آقای. گوترش تاکید کرد که جلوگیری از نسل کشی، جنایات علیه بشریت، جنایات جنگی و سایر موارد نقض جدی قوانین بین المللی مسیولیت تقسیم شده و “وظیفه اصلی” هر یک از اعضای سازمان ملل متحد است.

او با فراخوانی از همه، در همه ملت‌ها، استوار در برابر افزایش نابردباری ایستادگی کرده، همیشه هوشیار و آماده عمل باشند. ساختن آینده ای با کرامت، امنیت، عدالت و حقوق بشر برای همه

مراسم یادبود بیست و نهمین سالگرد نسل کشی توتسی ها در رواندا در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک در روز جمعه 14 آوریل با سخنرانی دبیر کل، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد و سایر مقامات برگزار خواهد شد. و همچنین اظهارات یکی از بازماندگان نسل کشی.

قرار دادن تاج گل و روشن کردن شمع و همچنین مراسمی با بیانیه های مقامات ارشد سازمان ملل و شهادت بازماندگان در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو در روز پنجشنبه 13 آوریل برگزار خواهد شد.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorial