12 کشور برای عضویت در شورای حقوق بشر انتخاب شدند

پس از انداختن و شمارش آرا، رئیس مجمع، چسابا کوروسی، الجزایر، بنگلادش، بلژیک، شیلی، کاستاریکا، گرجستان، قرقیزستان، مالدیو، مراکش، رومانی، آفریقای جنوبی و ویتنام را برای مدت سه سال از اول ژانویه 2023 انتخاب کرد. .

کره جنوبی و ونزوئلا نتوانستند مجدداً به عنوان بالاترین نهاد حقوق بشری که مقر آن در سازمان ملل در ژنو است، انتخاب شوند.

در حال شمارش شدن

این شورا که مسئولیت حمایت و پیشبرد حقوق بشر در سطح جهانی را بر عهده دارد، متشکل از 47 کشور عضو است که از طریق رای گیری مخفی توسط اکثریت اعضای مجمع عمومی انتخاب می شوند.

انتخاب آنها بر اساس توزیع عادلانه جغرافیایی است، و کرسی ها بین گروه های منطقه ای کشورهای آفریقایی توزیع شده است (13). آسیا و اقیانوسیه (13); اروپای شرقی (6)؛ آمریکای لاتین و کارائیب (8)؛ و اروپای غربی و دیگران (7).

آمار کامل

در توضیح چگونگی عملکرد هر یک از نامزدهای موفق در رابطه با رقبای خود، آقای. کوروسی اعلام کرد که آفریقای جنوبی با 182 رای در صدر رای ملت های آفریقایی قرار دارد و پس از آن الجزایر (178)، مراکش (178) و سودان (157 رای) قرار دارند.

بنگلادش با حرکت به آسیا و اقیانوسیه 160 رای کسب کرد و پس از آن مالدیو (154)، ویتنام (145)، قرقیزستان (126)، کره (123) قرار گرفتند. افغانستان (12)، بحرین (1)، مغولستان (1).

در اروپای شرقی، گرجستان 178 رای، رومانی، 176 رای کسب کرد. و آمریکای لاتین و دریای کارائیب، شیلی با 144 رای، پس از آن کاستاریکا (134) و ونزوئلا (88) رای دادند.

در نهایت، برای گروه اروپای غربی، بلژیک با 169 رای، آلمان با 167 رای و سن مارینو (1 رای) قرار گرفتند.

هر عضو شورا برای یک دوره سه ساله خدمت می کند که فقط برای یک دوره متوالی انتخاب مجدد می شود و چرخه عضویت سالانه از اول ژانویه آغاز می شود.

اعضای امروز

اعضای کامل شورای فعلی آرژانتین، ارمنستان، بنین، بولیوی، برزیل، کامرون، چین، ساحل عاج، کوبا، جمهوری چک، اریتره، فنلاند، فرانسه، گابن، گامبیا، آلمان، هندوراس، هند، اندونزی، ژاپن، قزاقستان، لیبی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالاوی، مالزی، جزایر مارشال، موریتانی، مکزیک، مونته نگرو، نامیبیا، نپال، هلند، پاکستان، پاراگوئه، لهستان، قطر، جمهوری کره، روسیه، سنگال، سومالی، سودان، اوکراین ، امارات متحده عربی، انگلستان، ایالات متحده آمریکا، ازبکستان و ونزوئلا.

در 6 دسامبر 2021، فدریکو ویلگاس از آرژانتین به عنوان رئیس جمهور سال 2022 انتخاب شد.

در آن زمان، او متعهد شد که اطمینان حاصل کند که شورای حقوق بشر “سکوی پایداری برای افزایش گفت و گو و عمیق تر کردن درک در مورد اشتراکات و تفاوت ها در مورد حقوق بشر” است.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorial