a

فرارو- کابوس ها، آن خاطرات ترسناکی که در رویاها تکرار می شوند، گاهی اوقات می توانند به رویدادها عادت کنند و اغلب منجر به ملاقات با مردم شوند.

बह रोगल फरारो बह निकल अग रहनामातो، یک مطالعه اخیر که توسط محققان سوئیسی در مجله Current Biology منتشر شده است نشان می دهد که پخش یک صدا که با یک تجربه مثبت در طول روز همراه است، از طریق هدفون های بی سیم در هنگام خواب ممکن است این کابوس ها را کاهش دهد.

لامپروس پروگاموروس، روانپزشک و نویسنده ارشد این مطالعه، می گوید: «رابطه مستقیمی بین انواع احساساتی که در رویاها تجربه می کنیم و بهزیستی عاطفی ما وجود دارد. ما این ایده را داشتیم که می توانیم با دستکاری احساسات در رویاها به مردم کمک کنیم. در این مطالعه نشان دادیم که چگونه می توان تعداد رویاهای احساسی بسیار قوی و منفی را در بیماران مبتلا به کابوس کاهش داد.

مطالعات اپیدمیولوژیک نشان می دهد که تا 4 درصد از بزرگسالان در هنگام خواب کابوس های مزمن می بینند. وضعیتی که اغلب با بیدار شدن در طول شب و کیفیت پایین خواب همراه است.

روانپزشکان معمولا تصویربرداری را برای چنین افرادی توصیه می کنند و از آنها می خواهند که نتیجه یک کابوس را به مثبت تغییر دهند و این سناریو را در طول روز مرور کنند. در حالی که این روش برای برخی مؤثر است، اما بر برخی دیگر تأثیری ندارد.

به منظور آزمایش نتایج پخش صدا در هنگام خواب، Perogamvros و همکارانش 36 بیمار را مورد بررسی قرار دادند که همگی تحت درمان تصویربرداری بودند. نیمی از آنها هیچ درمان اضافی پیدا نکردند و نیمی دیگر از این افراد مجبور بودند بین نسخه مثبت کابوس خود و صدایی که در طول تمرین شنیده بودند ارتباط برقرار کنند. در طول دو هفته، آنها در طول آزمایش با استفاده از هدفون های بی سیم به صداهای دلپذیر گوش دادند.

Perogamvros می گوید: «تأثیر این روش بسیار شگفت انگیز بود. ما شاهد کاهش سریع کابوس ها همراه با رویاهای مثبت بیشتر در این افراد بودیم. این یافته ها برای مطالعه روش های مدرن و توسعه روش های درمانی نوین بسیار امیدوار کننده است. هر دو گروه کاهش کابوس‌های شبانه را در طول مطالعه تجربه کردند.

اما کسانی که درمان ترکیبی را امتحان کردند در طول سه ماه کابوس های کمتری را تجربه کردند. آنها همچنین شادی بیشتری را در رویاهای خود تجربه کردند. نتایج این مطالعه نشان می دهد که چنین ترکیب درمانی باید در مقیاس بزرگتر و روی افراد بیشتری آزمایش شود تا اثربخشی آن به طور کامل مشخص شود.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما